• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosyjski animator stworzył mroczną interpretację „Simpsonów”
#1
Zszokowany 
0
Pod koniec lipca tego roku, ukrywający się pod pseudonimem Lazy Square animator i rysownik Aleksiej Semenow wypuścił mroczną przeróbkę Simsponów. 

Simpsonowie to stworzony przez Matta Groeninga kultowy amerykański serial animowany. Emitowany jest on nieprzerwanie od 1989 r. przez stację telewizyjną Fox i przedstawia losy przeciętnej amerykańskiej rodziny żyjącej na przedmieściach.

Z tą właśnie konwencją zrywa Lazy Square, który opublikował w sieci przeróbkę kultowej produkcji z Simpsonami w roli głównej. Nie zobaczymy w niej jednak charakterystycznej dla bohaterów serialu żółtej kreski, ale depresyjne kolory, z których wyłania się krajobraz jak po wybuchu bomby atomowej.

Homer, głowa rodziny, podobnie jak w oryginale, pracuje w elektrowni atomowej, choć tu jego niechęć do pracy wydaje się jeszcze większa niż w oryginale. Widzimy też jak Bart, jego syn, zostaje okradziony z telefonu, a żona Marge w trakcie zakupów pluje i rzuca przekleństwami na lewo i prawo. Córka Lisa ma natomiast przygody z policją. Podkładem dźwiękowym pod wideo jest utwór Gorana Bregovića Ederlezi.

Od momentu publikacji wideo ma już ponad milion wyświetleń. Lazy Square przyznaje, że powstało ono z głębokiej pasji do animacji. Przedstawiony w jego wersji świat jest, jak mówi twórca, krytyką wobec wesołego klimatu fikcyjnego Springfield i amerykańskiej popkultury.
 
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#2
0
Chyba nie chcę tego oglądać. Wystarczy mi ten mroczny obrazek z moją ukochaną kanapą, by mi się odechciało. Obawiam się, że się już tego nie odzobaczy.
Doceniam natomiast artystyczną stronę tej prowokacji - bardzo sugestywna.
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości