• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie jest Maggie?
#1
1
Jeśli komuś się zdarzy grać w tę mini-grę wewnątrz TSTO, to warto znać kilka zasad.

Gierka aktywuje się co 16 h i warto mieć wówczas Maggie nie obarczoną jakimś długim zadaniem.
Poszukujemy jej zawsze w widoku z oddalenia (nie korzystamy z zoomu).
Dobrze mieć włączone głośniki, bo gdy się zbliżymy do budynku "skrywającego" Maggie, usłyszymy charakterystyczne cmokanie smoczka.
Na ogół Maggie znajduje się na dachu, ale są wyjątki - w muzeum figur woskowych leży na chodniku obok (nie pamiętam, ale zdaje się, że u Luigiego jest podobnie), w domu starców jest na markizie, a w gospodarstwie Cletusa leży na ziemi.

Lista jej możliwych lokalizacji jest skończona.

@remoHnospmiS podał dokładny wykaz tych budynków:

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć zawartość

Stąd polecane są (dla korzystających z tej mini-gry) dwa sposoby: albo umieszczenie ww. budynków w swej okolicy, albo opracowanie (ja korzystam z tego drugiego sposobu, bo cenię wyżej układ urbanistyczny mojego Springfield nad ewentualną wygrana w Gdzie jest Maggie?) stałej ścieżki poszukiwania najmłodszej Simpsonówny.

Gdy upłynie przeznaczony na poszukiwanie czas tracimy szansę, a następną dostajemy dopiero po 16h. Z tym, że można tego uniknąć. Sposób podał @rafal54396953:

Gdy jednak jakimś cudem nam się nie uda jej odnaleźć pomimo jej wydawanego dźwięku cmokania i dolatywania w te same miejsca, można wyłączyć grę przed zakończeniem czasu na szukanie. Zwykle trzeba czekać 16h, aby ponownie móc ją szukać. Po zastosowaniu tego sposobu, wystarczy ponownie włączyć grę i możliwość szukania powinna być nienaruszona

I tak jest rzeczywiście: szansy nie tracimy, ale wydaje mi się, że wracamy do punktu, z którego zaczęliśmy daną sesję gry - to znaczy "cofa" nas o kilka minut - dlatego niedobrze jest korzystać z tej metody bez wcześniejszego zasejfowania (tak się pisze po polsku?!?) stanu gry.
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
Ostatnie podziękowania:
remoHnospmiS  Zobacz wszystkie
#2
1
Po znalezieniu Maggie 3 razy, mamy 3 szansę na znalezienie 3 pączków.
Sposób na trafienie 3 pączków za 1 razem:
321- 132- 213
Jeżeli w aktualnej rundzie 3 pączki mamy po lewej str, to w następnej będą po środku, a w jeszcze następnej po prawej itd. itd. Smile Ten układ się zawsze w ten sposób powtarza i nie zdarzyło się jeszcze tak, żeby 3 znalazły się pod rząd w jednym miejscu (np w prawym pudle). Problem tylko w tym, żeby zapamiętać gdzie ostatnio były 3 pączki, wszakże by móc "strzelać", trzeba odnaleźć Maggie 3 razy w odległości 16h między poszukiwaniami- co daje nam 2 dni na najbliższą szansę  Confused
[Obrazek: nrKXX8b.jpg]
  Odpowiedz
Ostatnie podziękowania:
remoHnospmiS  Zobacz wszystkie
#3
0
To pewne?
Nie sprawdzałem tego w przypadku Maggie, ale gdy np. sprzątam plony w mojej mini-uprawie KEM, to nieraz trafiam trzy pączki pod rząd w tym samym miejscu i żadnej prawidłowości w ich położeniu nie zauważyłem. Podobnie było w kupowaniu i sprzedawaniu ciężarówek z pułapkami na szczury - to był dobry sposób na szybkie zdobycie pączków na początku mojej gry, ale i wówczas trójka była umieszczana losowo.
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
#4
0
Hmm...
Może napiszę tak. Kiedyś zauważyłem u siebie, że ten sposób działał- zawsze 3 pączki były w innym miejscu niż poprzednio. Gdy jakiś czas temu pisałeś na temat algorytmów(chyba o te zaległe atrakcje z eventów za 30pączków, do wylosowania chodziło), to zacząłem robić sobie screeny, żeby potwierdzić info które lata temu funkcjonowało. Wynik w/w screenów wyszedł taki jak kiedyś(nie na tym samym miejscu), ale przyznam, że te screeny są tylko z 3 losowań (ok 6dni). Pasowało mi to do wersji jaką sprawdzałem kilka lat temu, jednak jak tak piszesz, że miałeś w tym samym miejscu, to już nie wiem...  Confused
[Obrazek: nrKXX8b.jpg]
  Odpowiedz
#5
1
Cytat: jednak jak tak piszesz, że miałeś w tym samym miejscu, to już nie wiem...  Confused

W tym samym miejscu (nawet po kilka razy pod rząd) miewam 3 pączki w bonusach "za kolejny poziom" (piszę w cudzysłowie, bo ja mam od dawna poziom 939 i tylko bonus pączkowy dostaję za kolejne 1000000 XP w ramach "BONUS LEVEL UP!"), a nie w mini-grze.
 
Cytat:zacząłem robić sobie screeny, żeby potwierdzić info które lata temu funkcjonowało

Też zacząłem Smile Mam już jeden! Big Grin
@rafal54396953 
Póki co Twój system w przypadku Maggie działa Smile
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
Ostatnie podziękowania:
rafal54396953  Zobacz wszystkie


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości