• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak dodać/zmienić awatar
#1
Wykrzyknik 
0
Aby zmienić domyślny awatar na swój własny, należy wejść w Panelu użytkownika w opcje "Edytuj awatar":

[Obrazek: CCf7XRq.png]

Następnie można skorzystać z dwóch dostępnych opcji:

Można wybrać gotowy awatar z Lokalnej galerii Awatarów:

[Obrazek: nGgTbXF.png]

Po kliknięciu na przycisk OK otwiera się galeria w której znajduje się 40 gotowych awatarów:

[Obrazek: jrNcVW0.png]

Wystarczy zaznaczyć awatar który nam się podoba i następnie przycisnąć przycisk "Zmień awatar".

Jeśli żaden awatar z galerii nam nie odpowiada, wtedy należy skorzystać z drugiej opcji, która pozwala na dodanie własnego awatara z dysku swojego komputera. 
  • Maksymalne wymiary awatara to 150x150 pikseli.
  • Maksymalny rozmiar awatara to 128 KB.
  • Jeżeli awatar jest zbyt duży, zostanie automatycznie przeskalowany do wymaganych rozmiarów.
[Obrazek: IwErzke.png]

Należy przycisnąć przycisk "Wybierz plik", wybrać obrazek na swoim komputerze i wysłać go używając przycisku " Zmień awatar".


Przycisk "Usuń awatar" usuwa aktualny Awatar i przywraca domyślny:  [Obrazek: SM6C60m.png]
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#2
0
Ładnie z Pana strony, że Pan tak dba o nas. Naprawdę to miłe Smile
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
#3
0
Tak proszę Pana, nie wiem czy Pan zauważył że kilku użytkowników "śmiga" po forum z papierową torbą na głowie  Laughing
Są tego dwa powody: albo nie chcą innego awatara, albo po prostu nie wiedzą jak go zmienić.
Skutek tego postu jest taki że @rafal54396953 nie ma już torby na głowie Thumbsup

Gdyby pozostali "Torbowicze" częściej zaglądali na forum też chętnie skorzystali by z tego poradnika.

Myślę że trzeba zrobić poradnik pod tytułem "Jak korzystać z edytora" oraz jak pisać posty dłuższe niż kilka wyrazów.
Pana to oczywiście nie dotyczy  Winkblink

PS.

A czy Pan @macbdotcom zna już na wskroś wszystkie funkcje forum?  Tongueout
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#4
0
No nie! Tak dobrze nie ma - na pewno NA WSKROŚ nie znam wszystkich funkcji Big Grin
Szczerze mówiąc nie czuje dziś jakiejś większej potrzeby dodatkowych funkcji poza tymi, które znam (i stosuję Wink )

Podzielam jednak Twe spostrzeżenie, że brakuje tu jakby podstawowego ułatwienia, które do każdego napisanego wyrazu dokładałoby ładne zdanie, najlepiej podrzędnie złożone i oddające ducha tego, co się chciało tym jednym napisanym słowem wyrazić...
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
#5
0
(30.01.2019, 19:59)macbdotcom napisał(a): ...Podzielam jednak Twe spostrzeżenie, że brakuje tu jakby podstawowego ułatwienia, które do każdego napisanego wyrazu dokładałoby ładne zdanie, najlepiej podrzędnie złożone i oddające ducha tego, co się chciało tym jednym napisanym słowem wyrazić...

No niestety, przejrzałem wszystkie dostępne pluginy do MyBB i nic takowego nie znalazłem...
Myślę że jednak pisanie całych, ładnych i złożonych zdań musimy pozostawić inwencji użytkowników... T2412
[Obrazek: 0cN4Hpb.jpg]
  Odpowiedz
#6
0
(30.01.2019, 12:04)remoHnospmiS napisał(a): Tak proszę Pana, nie wiem czy Pan zauważył że kilku użytkowników "śmiga" po forum z papierową torbą na głowie  Laughing
Są tego dwa powody: albo nie chcą innego awatara, albo po prostu nie wiedzą jak go zmienić.
Skutek tego postu jest taki że @rafal54396953 nie ma już torby na głowie Thumbsup

Gdyby pozostali "Torbowicze" częściej zaglądali na forum też chętnie skorzystali by z tego poradnika.

Myślę że trzeba zrobić poradnik pod tytułem "Jak korzystać z edytora" oraz jak pisać posty dłuższe niż kilka wyrazów.
Pana to oczywiście nie dotyczy  Winkblink

PS.

A czy Pan @macbdotcom zna już na wskroś wszystkie funkcje forum?  Tongueout


Przyznaję się bez bicia, że to tamten post mnie skłonił do zmiany avataru  Big Grin .
Na początku myślałem, że sam się zmieni gdy awansuję tak jak to jest z tymi "rangami" Bart(2 pączki)- Lisa/Marge(3 pączki)-itd. 
Później myślałem żeby zmienić, ale jak wchodziłem to o tym zapominałem. I tak do chwili przeczytania w/w postu Beer
remoHnospmiS napisał 30.08.2020, 19:57:
Zmiana rangi nie zmienia awatara, lecz tylko tytuł użytkownika, obrazek grupy oraz ilość pączków.
Po aktywacji konta należysz do grupy "Maggie". Następne awansy są zależne od ilości napisanych postów.
Oczywiście zmiana nie następuje natychmiast po napisaniu odpowiedniej ilości postów, tylko w pewnych odstępach czasu.
Silnik forum automatycznie dokonuje tej zmiany. Dlatego nie od razu widzisz zmianę ilości pączków oraz obrazka grupy. Smille
  1. 5 postów - "Bart".
  2. 25 postów - "Lisa".
  3. 50 postów - "Marge"
  4. 100 postów - "Homer"
  5. 250 postów - "Grampa"
  6. 500 postów - "???"  Coool
Jest jeszcze Grupa VIP, jednakże jest ona przyznawana uznaniowo dla użytkowników zasłużonych dla forum lub donatorów.
[Obrazek: nrKXX8b.jpg]
  Odpowiedz
#7
0
Monty jest spoko. Właśnie mi się przypomniał odcinek, kiedy go wykopali z klubu miliarderów i zdegradowali go do "milionera" Big Grin
To było dobre!
A czemu Rafale akurat Mr. Burns?
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
#8
0
Heheh no, nieszczęście może dopaść każdego Sad
Monty, bo nie było Grubego Tonyego, a mam dźwięk sms z jego "Exellent" Smile
[Obrazek: nrKXX8b.jpg]
  Odpowiedz
#9
0
Rozumiem...hmm... Gruby Tony... Wink

"Excellent" jest spoko, teraz nie mam tych pokus, ale kiedyś, przez dłuższy czas, moja poczta zgłaszała się pewną kwestią z "Misia": "Ta budka nieczynna jest! Nawet napis był, ale go jakiś obuz zdjął" Big Grin
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz
#10
0
Ejjj, no rewelacja z tymi awatarami! bardzo duży wybór! super! Thumbsup
Całe życie byłem otyłym w ciele grubasa.
[Obrazek: 6ZLnTie.gif]
  Odpowiedz
#11
0
Faktycznie. Dobrze, że przypomniałaś - można chociaż tym się zająć skoro nic więcej się na forum nie dzieje... Rolleyes
[Obrazek: NOyPz5G.png]
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości